رسانه اینترنتی بیدارباش

پادکست ها
اخبار
قلم نوشت
پرسش و پاسخ

آشتی

نوشته شده در 01 مرداد ماه 1394 - توسط Admin
1685
0


"آشتي"

فی العدة عن النبی صلی‏الله علیه و آله و سلم قال: ینادی مناد یوم القیامة تحت العرش: یا امة محمد ما کان لی قبلکم فقد وهبته لکم، و قد بقیت التبعات بینکم فتواهبوا و ادخلوا الجنة برحمتی.
ترجمه :
در کتاب العدة از پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم روایت شده است که فرمود: در روز قیامت ندا کننده‏ای در زیر عرش آواز دهد: ای امت محمد! آنچه که به عهده شما از آن من بود به شما بخشیدم و آثار کارهای خیر و شر در میان شما باقی مانده است، پس همدیگر را ببخشید تا به رحمت من وارد بهشت شوید.

 


پي نوشت:
۱_چي باعث ميشه نبخشيم !؟جهنم حال ماست نه فعل خداوند!!!
۲_ محبّت و تبعيّت از اميرالمؤمنين عليه‌السّلام
در محضر بهجت، ج2، ص310
در حديث آمده است كه: «لَوِ اجْتَمَعَ النَّاسُ عَلی حُبِّ عَلِی‌بن‌أَبِی طالِبٍ، لَما خَلَقَ اللّه‏ُ النَّارَ.» اگر همه‌ی مردم بر محبّت علی‌بن‌ابی طالب عليه‌السّلام گرد می‌آمدند،خداوند هرگز آتش جهنّم را نمی‌آفريد.[1]
و نيز آمده است: «وَلَوْ أَحَبَّ أَهْلُ الاْءَرْضِ عَلِيّا كَمَحَبَّةِ أَهْلِ السَّمآءِ، لَما عَذَّبَ اللّه‏ُ أَحَدا بِالنَّارَ.» اگر ساكنان زمين مانند اهل آسمان، علی عليه‌السّلام را دوست می‌داشتند، هيچ گاه خداوند كسی را با آتش جهنّم عذاب نمی‌نمود. هر چند حديث به حسب ظاهر در مقام بيان مقام اميرالمؤمنين عليه‌السّلام است، ولی محبّت او موجب تبعيّت از او، و تبعيّت از او موجب دخول در جنّت است. ولو همين محبّت و تولّی هم از اعظم واجبات، و سرچشمه‌ی هر خير و سعادت است.
۳_جهنم رو ما درست میکنیم با دست خودمون انبیا امدند کمک کنند از جهنم اعمال خودمون نجات پیدا کنیم حالا ما فکر کردیم خدای ما برامون آتیش درست کرده و منتظر ما رو بندازه وسط اون !!!!
۴_ آیت الله بهجت رحمه الله علیه : هر چند کافر استحقاق عذاب و خلود در جهنم را دارد اما آیا فعلیت عذاب هم برای او ثابت است!!!؟
۵_ یعنی ما برای خودمون و با عمل خودمون یه جهنم بی انتها درست میکنیم ولی آیا خدا ما رو با آثار اعمالمون تنها میزاره!!!! یعنی ما رو رها میکنه در بدی هامون ؟!

آخرین قلم نوشت ها:
نظر خود را اینجا ثبت کنید
برای ثبت نظرات خود لطفا وارد شوید
نظرات
هیچ نظری ثبت نشده است.
برای عضویت در خبرنامه شماره موبایل خود را وارد کنید
لطفا منتظر بمانید...